Noční toulky u Ocmanic

Noční toulky za jasné oblohy jsou nejlepší, u takového focení v klidu a tmě za svitu hvězd dokážu vypnout nejvíc, bohužel počasí si nevybírá a já sem rád za každou možnost, která se mi naskytne.

Jasná obloha, konec března, 22:00 hodin, tma… 
Než sem dojel na rozhlednu u Ocmanic, chvíli to trvalo. Cestou mě zastavilo pole ze kterého bylo krásně vidět rozjasněnou noční oblohu. Stativ, nastavit foťák a čekat než „schroustá“ všechnu tu tmu. Sem tam projelo auto nebo kamion. To byly fofry než sem rychle přenastavil foťák, a přesunul na stativu. Nicméně, pár zajímavých fotek z toho vyšlo a já se vydal k malé rozhledničce u Ocmanic.

Rozhledna mi byla doporučena kamarádkou, že by to mohlo být zajímavé místo na noční focení, jelikož sem o Ocmanicích slyšel asi tak dvakrát v životě, tak proč se tam nepodívat. Věděl sem že rozhledna má volný vstup a je relativně malinkatá. Kamarádku, která si chtěla taky vyzkoušet noční focení sem cestou vyzvedl a jeli jsme k rozhledně. Než jsme vlastně začali fotit, tak to chvíli trvalo skrz zaparkovaná auta hned vedle rozhledny a opravdu jsem na fotkách nechtěl mít rušivý prvky jako jsou světla od auta…
Za občasného průjezdu aut jsem využil situace a nechal si rozhlednu i okolí nasvítit. Bohužel asi po hodině focení se začalo zatahovat, ale i mraky mají něco do sebe. 

error: Content is protected !!