Dobrý den, ahoj !

„Důležité je navodit přátelskou a kamarádskou atmosféru na obou stranách objektivu.“

Kdo jsem?

Fotografování mě uchvátilo, když mi bylo zhruba 12 let, v té době jsme doma měli maličký kompaktní fotoaparát od značky Nikon. Když to šlo, bral jsem ho všude a fotil co mě napadlo (bohudík za paměťové karty). Postupem času, když rodiče viděli, že mě tenhle koníček drží, tak jsem dostal svoji první digitální zrcadlovku. O několik let později jsem si pořídil další zrcadlovku (jedna je přece málo) a v té době mě uchvátila kresba starých manuálních objektivů, se kterými fotili naši prarodiče na kinofilmové zrcadlovky. Stačilo pár měsíců a sbírka se mi rozrostla o několik manuálních objektivů i kinofilmových zrcadlovek.

V roce 2019 jsem se rozhodl (v dobré vůli) posunout svůj koníček dál a založil si živnost. Měl sem radost, nežil sem v domnění že se budu živit fotografováním, ale legálně si přivydělat.  A to byla chyba, najednou se můj okruh zájemců snížil natolik, že mi to až bylo líto (no jo, zadarmo ani kuře nehrabe, že?) Postupně jsem začal zjišťovat, že lidem je opravdu líto vyhodit „pár“ stovek za můj čas, opotřebení techniky a úpravu fotek. Ti, co semnou fotili formou TFP se najednou odmlčeli a za těch několik měsíců se ze mě stal (ne)fotograf. V březnu roku 2022 jsem definitivně zrušil živnost a focení budu brát opravdu jako koníček. Berte tuhle moji skromnou stránku, jako osobní portfolio, ve kterém se vám budu snažit přiblížit moji tvorbu.

Díky fotografii se mi naskytl další „umělecký“ směr a to fotomanipulace a práce v grafických programech, kterému se věnuji zhruba stejně dlouho jako fotografovaní.

Jsem milovník přírody a rád objevuji nová místa, ať už jako inspiraci k dalšímu focení nebo  místo, kde si člověk může dopřát trochu klidu od městského ruchu.

Čím bych se mohl pochlubit?

Jelikož aktivně nevyhledávám žádné soutěže ani foto výzvy, nemám moc čím se chlubit.

2020

1. místo na téma "Půvaby květin a stromů"

Fotografická soutěž „Fotostart“ ve které se mi povedlo získat 1. místo s následnou vernisáží v Centru FotoŠkoda v Praze.

2015

Vernisáž v hotelu Atom - Třebíč

6 fotografií vybraných odbornou porotou na téma Třebíč, které jsou ke spatření do dnes v prostorách hotelu.

error: Content is protected !!